English По русски Į titulinį Paieška El.paštas Svetainės struktūra
PASLAUGOS
ES projektų administravimas, valdymas, paraiškos
Mokymai
     Vidiniai mokymai
     Atviri seminarai verslui 2015 m. sezonui
     Atviri seminarai viešajam sektoriui 2015 m. sezonui
     Asmeninės / Individualios Konsultacijos - Seminarai
NLP
Naujienos
NLP Asociacija
TOASTMASTERS' CLUB VILNIUS
Naujienos
Programa ir vaidmenys


REGISTRACIJA NAUJIENOMS


Toastmasteriu klubas
NLP
 • UAB "Projekona"
 • Ulonų g.5, Vilnius
 • Tel. +370 686 21812 
 • El.paštas: info@projekona.lt
 • Įm. kodas: 123785365
 • PVM mok. kodas:
 • LT 100002602311
 • Atsiskaitomoji sąskaita:
 • LT464010042402213575
 • AB DnB NORD bankas

 

 

Programa ir vaidmenys Spausdinti
Vakaro šeimininko vaidmuo
 

Tikslas: vadovauti vakarui bei pristatyti asmenis, užimančius vakaro vaidmenis.

Įgyjama kompetencija: laiko valdymas, planavimas ir įgyvendinimas, moderavimo įgūdžių vystymas, žmonių motyvavimas.

Detalus aprašymas:

 1. Pasiruoškite dalyvių pristatymus iš anksto. Pristatymai turėtų būti sudominantys ir pritraukiantys auditorijos dėmesį.
 2. Prieš susitikimą pakalbėkite su asmenimis, kurie sakys pasiruoštas kalbas, išsiaiškinkite apie ką jie kalbės, koks bus jų kalbos tikslas (tai galite įtrakti į pristatymus).
 3. Pasiruoškite pastabas, temas, klausimus ar pan., kuriuos pristatysite ar aptarsite tarp skirtingų programos dalių.
 4. Kiekvieną kalbėtoją palydėkite ir išlydėkite aplodismentais
 5. Priminkite žmonėms kada reikia balsuoti už kalbėtojus; kada reikia rašyti komentarus. Balsavimas vyksta po Kalbų ekspromtu sesijos (už geriausia kalbėtoją), po pasiruoštų kalbų sesijos (už geriausią kalbėtoja), po pasiruoštų kalbų vertinimo (už geriausią vertintoja, tiek kalbų ekspromtu, tiek pasiruoštų kalbų). Komentarai rašomi po kiekvieno pasiruoštą kalbą sakiusio kalbos bei vakaro pabaigoje vertinant vakaro šeimininką.

Pagrindinė „Toastmaster“ vadovo pareiga yra būti nuoširdžiu šeimininku ir vykdyti visą programą, įskaitant ir dalyvių pristatymą. Jeigu „Toastmaster“ tinkamai neatlieka savo pareigų, gali nepavykti visas susirinkimas. Dėl akivaizdžių priežasčių ši užduotis paprastai neskiriama nariui tol, kol jis arba ji nesusipažįsta su pačiu klubu ir jo procedūromis. Programos dalyviai turėtų būti pristatyti taip, kad sudomintų auditoriją ir motyvuotų kiekvieną narį klausytis. „Toastmaster“ sukuria susidomėjimo, lūkesčių ir sugebėjimo suvokti/priimti atmosferą.

Prieš susirinkimą – drauge su apmokymų viceprezidentu patikrinkite, ar buvo sugalvota speciali tema ir ar yra kokių nors programos pakeitimų.
Pasikvieskite „Table Topics“ tvarkaraščių klausimų vadovą ir aptarkite jo/jos pareigas. Taip pat „Table Topics“ vadovui pateikite programos dalyvių sąrašą – taip užtikrinsite, jog kalbas pateikiantys nariai nebus klausinėjami.
Iš karto sukvieskite kalbėtojus ir priminkite jiems, ką jie kalba. Pakalbėkite su jais ir sužinokite, koks jų kalbos pavadinimas, vadovėlio temos/projekto numeris, tikslą, kurį jie nori pasiekti, koks laiko periodas bus reikalingas, taip pat galite susižinoti įdomios informacijos, kuri pravestų juos pristatant (informaciją apie darbą, šeimą, pomėgius, išsilavinimą, kodėl šiai auditorijai buvo pasirinkta būtent ta tema ir t.t.).
Pasikvieskite bendrą vertintoją, kuris patvirtins paskyrimą. Paprašykite bendro vertintojo sukviesti visus įvertinimo komandos narius (kalbų vertintojus, lyderių vertintojus, „Table Topics“ tvarkaraščio klausimų vadovą, laikininką, gramatiką, ah-counter ir t.t.) ir priminkite jiems jų pareigas/užduotis.
Kiekvienam kalbėtojui paruoškite įžangą. Tinkama įžanga svarbi kalbėtojo prezentacijos sėkmei. (Daugiau informacijos apie įžangų ruošimą rasite 74 puslapyje).
Paruoškite pastabas, kurios gali būti panaudotos užpildant tarpus/pauzes tarp programos dalių. Galite jų ir nepanaudoti, tačiau geriau turėkite jas paruoštas, taip išvengsite galimų tylos minučių.
Atminkite, jog „Toastmaster“ vadovo vaidmuo yra vienas vertingiausių patyrimų mūsų klubo darbe. Šis paskyrimas reikalauja kruopštaus pasiruošimo, tik taip užtikrinsite sklandžią susirinkimo eigą.

Susirinkime – Atvykite anksčiau, taip nepraleisite jokių paskutinės minutės reikalų.
Pasitikrinkite su kalbėtojais visus paskutinės minutės pasikeitimus.
Atsisėkite kambario priekyje, patarkite taip pat atsisėsti ir savo kalbėtojams – taip jie greičiau ir lengviau pasieks kalbėjimo pultą.

Susirinkimo metu – Veikite nuoširdžiai, energingai ir ryžtingai. Užtikrinkite malonią auditorijos kelionę ir leiskite jiems jausti, jog viskas einasi puikiai.
Visada prieš ir po „Table Topics“ tvarkaraščio klausimų sesijų, po kiekvieno pasisakiusio kalbėtojo ir bendro vertintojo pasisakymų, skatinkite auditoriją palydėti savo kolegas plojimais.
Po savo pateikto pristatymo ir toliau stovėkite greta kalbėjimo pulto tol, kol kalbėtojas Jums linktelės, pasisveikins ir perims susirinkimo valdymą; tada galite atsisėsti.
Kaip ir bet kurį kalbėtoją pristatykite bendrą vertintoją; tada bendras vertintojas pristatys kitus vertinimo komandos narius.
Kaip ir bet kurį kalbėtoją pristatykite „Table Topics“ tvarkaraščio klausimų vadovą. Jeigu „Table Topics“ vadovas pamiršta pakviesti laikininką skaityti pranešimą ir balsuoti už geriausią „Table Topics“ tvarkaraščio klausimų kalbėtoją, padarykite tai už jį.
Iš eilės pristatykite kiekvieną kalbėtoją.
Kalbėjimo programos pabaigoje paprašykite laikininko pateikti ataskaitą ir balsuokite už geriausią kalbėtoją.
Trumpai vėl pristatykite bendrą vertintoją. Jeigu bendras vertintojas pamiršta pakviesti laikininką skaityti pranešimą ir balsuoti už geriausią vertintoją, padarykite tai už jį.
Kol skaičiuojami balsai, paraginkite svečius pateikti komentarus ir pastebėjimus, pranešimus (pavyzdžiui, kitos savaitės programos patvirtinimą).
Įteikite apdovanojimus (jeigu Jūsų klube taip daroma).
Paprašykite pateikti „Dienos mintį/idėją“ (jeigu Jūsų klube taip daroma).
Užbaikite susirinkimą, arba, jeigu tinka, dar kartą pristatykite pirmininką.

 © Projekona 2007 Sprendimas: www.balt.net