English По русски Į titulinį Paieška El.paštas Svetainės struktūra
PASLAUGOS
ES projektų administravimas, valdymas, paraiškos
Mokymai
     Vidiniai mokymai
     Atviri seminarai verslui 2015 m. sezonui
     Atviri seminarai viešajam sektoriui 2015 m. sezonui
     Asmeninės / Individualios Konsultacijos - Seminarai
NLP
Naujienos
NLP Asociacija
TOASTMASTERS' CLUB VILNIUS
Naujienos
Programa ir vaidmenys


REGISTRACIJA NAUJIENOMS


Toastmasteriu klubas
NLP
 • UAB "Projekona"
 • Ulonų g.5, Vilnius
 • Tel. +370 686 21812 
 • El.paštas: info@projekona.lt
 • Įm. kodas: 123785365
 • PVM mok. kodas:
 • LT 100002602311
 • Atsiskaitomoji sąskaita:
 • LT464010042402213575
 • AB DnB NORD bankas

 

 

Programa ir vaidmenys Spausdinti
Kalbų ekspromtu šeimininko vaidmuo
 

Tikslas: suteikti galimybę per vakarą pasisakyti svečiams; padėti žmonėms patiems savarankiškai mąstyti ir kalbėti.

Įgyjama kompetencija: laiko valdymas, planavimas ir įgyvendinimas, moderavimo įgūdžių vystymas.

Detalus aprašymas:

 1. Sugalvoti 8 temas, klausimus; temos turi būti tokios, kad kalbėtojas turėtų apie ką kalbėti 1min. ar 1:30 min. Negalvokite per daug sudėtingų ar per ilgų temų.
 2. Aiškiai suformuluokite temą.
 3. Išsiaiškinkite kas jau užima tam tikras vakaro roles, tam, kad galėtumėte įtraukti kitus asmenis.
 4. Temą pristatykite kuo trumpiau, neišsiplėskite.
 5. Vakaro šeimininkui pakvietus, trumpai pristatykite savo vaidmenį ir visą Kalbų ekspromtu sesiją.
 6. Pateikite trumpas, aiškias pastabas.
 7. Paskatinkite kalbėtojus vartoto „Dienos žodį“;
 8. Pristatykite temą, tuomet pakvieskite kalbėtoją. Tai padeda pasiekti dviejų tikslų: visų pirma, atkreipiamas visų dėmesys – kiekvienas narys galvoja, ką pasakytų/atsakytų, jeigu jis arba ji būtų pakviesta(-s) kalbėti; ir antra, tokiu būdu suteikiama ekspromto elemento vertė, kadangi kiekvienam suteikiama galimybė patobulinti savo klausymosi ir mąstymo įgūdžius.
 9. Sekite laiką;
 10. Kalbų ekspromtu sesijai pasibaigus, priminkite kalbėtojus ir temas. Paskatinkite klubo narius bei svečius balsuoti už geriausią kalbėtoją.

„Toastmaster“ programa turi tradiciją – susirinkimo metu kalba kiekvienas narys. „Table Topics“  kalbų ekspromtu sesija yra susirinkimo dalis, kuri šią tradiciją užtikrina. Šios dalies tikslas yra suteikti nariams progą pasisakyti bent vieną minutę ar daugiau. Kalbų ekspromtu šeimininkas paruošia ir pateikia temas; pageidaujamas maksimalus originalumas. Kiekvienam kalbėtojui gali būti paskiriama atskira tema arba narys gali atsitiktinai rinktis iš kelių temų pasiūlymų.

Prieš susirinkimą – drauge su „Toastmaster“ vadovu patikrinkite, ar yra pasirinkta susirinkimo tema. Jeigu taip, paruoškite klausimus, kurie atitinka tą temą. Jeigu tema dar nepasirinkta, iš plataus pasirinkimo rato pasirinkite vieną temą. Idėjų galite pasisemti iš „The Toastmaster“ žurnalo arba kitų leidinių. Nekartokite praėjusios savaitės „Table Topics“  tvarkaraščio temų idėjų.
Sužinokite, kas yra kalbėtojai, vertintojai, bendras vertintojas ir „Toastmaster“ vadovas, kadangi taip žinosite, į kokius kitus narius turėsite kreiptis. Programos dalyvius reikėtų kviesti kalbėti tik tuo atveju, jeigu klausimų/temų sesijos metu lieka laiko (kalbėtojai turėtų būti kviečiami paskiausiai).
Pasirinkdami specifinius klausimus pasirinkite tokius klausimus, kurie įkvėptų kalbėtojus juos detaliai aiškinti, pateikti savo nuomonę ir t.t. Nepateikite per ilgų ar per sudėtingų klausimų. Suformuokite juos tokiu būdu, kad kalbėtojas aiškiai suprastų, apie ką norite kalbėti.
Jūsų komentarai turėtų būti trumpi. Jūsų užduotis yra suteikti galimybę kalbėti kitiems, o ne pačiam pateikti nedideles kalbas.
Atminkite, tvarkaraščių temos yra skirtos dviems tikslams siekti: visų pirma, jomis siekiama suteikti galimybę pasisakyti visiems sėdintiems kambaryje – ypatingai tiems, kurie nėra įtraukti į programą; ir antra, tvarkaraščių temos skirtos padėti žmonėms patiems savarankiškai mąstyti ir kalbėti.

Susirinkimo metu – Po pristatymo, trumpai nurodykite tvarkaraščių temos sesijos tikslą.
Pristatykite tvarkaraščio temų programos planą. Jūsų pastabos turėtų būti glaustos, trumpos, tačiau entuziastingos. Jeigu klubas turi „raktinį dienos žodį“ (angl. „word of the day“), skatinkite kalbėtojus tą žodį panaudoti savo atsakymuose.
Įsitikinkite, jog visi supranta, kiek daugiausiai laiko jie gali skirti savo atsakymams ir kaip veikia laiko fiksavimo prietaisas (jeigu to dar nenurodė laikininkas). 
Glaustai pateikite klausimą, tada pakvieskite narį, kuris turės atsakyti. Tai padeda pasiekti dviejų tikslų: visų pirma, atkreipiamas visų dėmesys – kiekvienas narys galvoja, ką pasakytų/atsakytų, jeigu jis arba ji būtų pakviesta(-s) kalbėti; ir antra, tokiu būdu suteikiama ekspromto elemento vertė, kadangi kiekvienam suteikiama galimybė patobulinti savo klausymosi ir mąstymo įgūdžius.
Kalbėtojus kvieskite atsitiktine tvarka. Venkite klausinėti tokia tvarka, kaip nariai sėdi kambaryje. Kiekvienam dalyviui užduokite skirtingą klausimą. Neklauskite dviejų žmonių to paties dalyko, nebent paprašysite vieno pasakyti argumentus „už“, o kito – argumentus „prieš“.
Stebėkite, kiek iš viso laiko praėjo! Pažvelkite į atspausdintą grafiką ir pažiūrėkite, kiek laiko skirta tvarkaraščio klausimams – atitinkamai nustatykite klausimų skaičių, kuris leistų savo susirinkimo dalį baigti laiku. Net jeigu Jūsų dalis prasidėjo vėliau, stenkitės užbaigti laiku ir taip išvengti viso susirinkimo laiko viršijimo.
Jeigu Jūsų klubas įteikia „Table Topics“  geriausio tvarkaraščio klausimų kalbėtojo apdovanojimą, tvarkaraščio klausimų sesijos pabaigoje paprašykite laikininko pranešti apie tuos, kurie nusipelnė būti apdovanoti. Tada paprašykite narių balsuoti už geriausią tvarkaraščio klausimo kalbėtoją ir perduokite jų balsus pareigūnui palaikančiam tvarką arba balsus skaičiuojančiam asmeniui. Jeigu klubas turi tvarkaraščio klausimų vertintoją, paprašykite jo arba jos ataskaitos ir grąžinkite susirinkimo valdymą „Toastmaster“ vadovui.  

 © Projekona 2007 Sprendimas: www.balt.net