English По русски Į titulinį Paieška El.paštas Svetainės struktūra
PASLAUGOS
ES projektų administravimas, valdymas, paraiškos
Mokymai
     Vidiniai mokymai
     Atviri seminarai verslui 2015 m. sezonui
     Atviri seminarai viešajam sektoriui 2015 m. sezonui
     Asmeninės / Individualios Konsultacijos - Seminarai
NLP
Naujienos
NLP Asociacija
TOASTMASTERS' CLUB VILNIUS
Naujienos
Programa ir vaidmenys


REGISTRACIJA NAUJIENOMS


Toastmasteriu klubas
NLP
 • UAB "Projekona"
 • Ulonų g.5, Vilnius
 • Tel. +370 686 21812 
 • El.paštas: info@projekona.lt
 • Įm. kodas: 123785365
 • PVM mok. kodas:
 • LT 100002602311
 • Atsiskaitomoji sąskaita:
 • LT464010042402213575
 • AB DnB NORD bankas

 

 

Programa ir vaidmenys Spausdinti
Gramatiko vaidmuo
 

Tikslas: pristatyti naują žodį klubo nariams, sekti lietuvių kalbos vartojimą susitikimo metu, pristatyti savo pastebėjimus klubo nariams ir svečiams.

Įgyjama kompetencija: galimybė patobulinti ir išplėsti savo klausymosi įgūdžius.

Detalus aprašymas:

 1. Prieš susitikimą pasirinkite „Dienos žodį“ – turėtų būti toks žodis, kuris padėtų nariams išplėsti savo žodyną, kuris būtų lengvai įtraukiamas į kasdienio bendravimo pokalbius, tačiau skirtųsi nuo kitų žodžių, kuriuos žmonės paprastai naudoja išreikšdami savo mintis.
 2. Pakankamai didelėmis raidėmis (kurias būtų galima įžiūrėti sėdint kambario gale) atspausdinkite pasirinktą žodį ar jo kalbos dalies pavadinimą (prieveiksmis, būdvardis, daiktavardis ir t.t.).
 3. Paruoškite trumpą žodžio apibrėžimą.
 4. Paruoškite sakinį, kuriame būtų pateiktas žodžio vartojimo pavyzdys.
 5. Kada Jus klubo susitikime pristatys Vakaro šeimininkas, praneškite, koks yra „Dienos žodis“, pateikite jo vartojimo pavyzdį, jo apibrėžimą, kokiai kalbos daliai jis priskiriamas ir paprašykite, kad visi, kalbantys susitikimo metu, stengtųsi kuo dažniau jį vartoti savo kalbose.
 6. Trumpai paaiškinkite gramatiko vaidmenį.
 7. Susirinkimo metu klausykite, kaip visi nariai vartoja žodžius. Surašykite keistų/netinkamų vartojamų žodžių pavyzdžius arba kalbos vartojimo klaidas (neužbaigti sakiniai, sakiniai, kurių viduryje pasikeičia mintis, netaisyklinga gramatika, neteisingi žodžių vartojimai ir t.t.);
 8. Būtinai pažymėkite, kas kokią klaidą padarė. Įrašykite narį, kuris pavartojo „Dienos žodį“ (arba iš jo išvestą žodį) ir pažymėkite tuos, kurie jį pritaikė tinkamai arba netinkamai.
 9. Susitikimo pabaigoje pristatykite savo pastebėjimus, paminėkite kurie kalbėtojai daugiausiai kartų minėjo „Dienos žodį“.

Būdami gramatiku, turėsite galimybę patobulinti ir išplėsti savo klausymosi įgūdžius.

Prieš susirinkimą – pasirinkite „dienos žodį“. Tai turėtų būti toks žodis, kuris padėtų nariams išplėsti savo žodyną, toks žodis, kuris būtų lengvai įtraukiamas į kasdienio bendravimo pokalbius, tačiau skiriasi nuo kitų žodžių, kuriuos žmonės paprastai naudoja išreikšdami savo mintis. Siūloma pasirinkti būdvardį arba prieveiksmį, kadangi jie lengviau pritaikomi nei daiktavardžiai ar veiksmažodžiai, tačiau galite pasirinkti bet kurį savo specialų žodį.
Pakankamai didelėmis raidėmis (kurias būtų galima įžiūrėti sėdint kambario gale) atspausdinkite savo pasirinktą žodį, jo kalbos dalies pavadinimą (prieveiksmis, būdvardis, daiktavardis ir t.t.) ir trumpą apibrėžimą. Paruoškite sakinį, kuriame būtų pateiktas žodžio vartojimo pavyzdys.

Susirinkimo metu – Kai Jus pristatys, praneškite, koks yra „dienos žodis“, pateikite jo vartojimo pavyzdį, jo apibrėžimą, kokiai kalbos daliai jis priskiriamas ir paprašykite, kad kas nors, kalbėdamas susirinkimo metu, jį panaudotų.
Trumpai paaiškinkite gramatiko vaidmenį.
Klausykite, kaip visi nariai vartoja žodžius. Surašykite keistų/netinkamų vartojamų žodžių pavyzdžius arba kalbos vartojimo klaidas (neužbaigti sakiniai, sakiniai, kurių viduryje pasikeičia mintis, netaisyklinga gramatika, neteisingi žodžių vartojimai r t.t.); būtinai pažymėkite, kas kokią klaidą padarė. Įrašykite narį, kuris pavartojo „dienos žodį“ (arba iš jo išvestą žodį) ir pažymėkite tuos, kurie jį pritaikė tinkamai arba netinkamai.

 © Projekona 2007 Sprendimas: www.balt.net