English По русски Į titulinį Paieška El.paštas Svetainės struktūra
PASLAUGOS
ES projektų administravimas, valdymas, paraiškos
Mokymai
     Vidiniai mokymai
     Atviri seminarai verslui 2015 m. sezonui
     Atviri seminarai viešajam sektoriui 2015 m. sezonui
     Asmeninės / Individualios Konsultacijos - Seminarai
NLP
Naujienos
NLP Asociacija
TOASTMASTERS' CLUB VILNIUS
Naujienos
Programa ir vaidmenys


REGISTRACIJA NAUJIENOMS


Toastmasteriu klubas
NLP
 • UAB "Projekona"
 • Ulonų g.5, Vilnius
 • Tel. +370 686 21812 
 • El.paštas: info@projekona.lt
 • Įm. kodas: 123785365
 • PVM mok. kodas:
 • LT 100002602311
 • Atsiskaitomoji sąskaita:
 • LT464010042402213575
 • AB DnB NORD bankas

 

 

Programa ir vaidmenys Spausdinti
Vyriausiojo vertintojo vaidmuo
 

Tikslas: įvertinti visą vakarą bei žmones, užėmusius vakaro vaidmenis.

Įgyjama kompetencija: Kritinis mąstymas, grįžtamojo ryšio suteikimas, planavimas ir įgyvendinimas, moderavimo įgūdžių vystymas, žmonių motyvavimas.

Detalus aprašymas:

 1. Susipažinkite su vakaro programa iš anksto;
 2. Vakaro metu sėdėkite salės gale, kad galėtumėte matyti bendrą vaizdą;
 3. Susitikimo metu užsirašykite visas pastabas ir pastebėjimus;
 4. Įvertinkite asmenis,užėmusius vaidmenis;
 5. Nepamirškite, kad įvertinimo laikas yra ribotas.

Vyr. vertintojas

Vyriausiasis vertintojas yra tai, ką jau nurodo pats vaidmens pavadinimas – bet ko ir visko, kad vyksta susirinkimo metu, vertintojas. Atsakomybė didžiulė, tačiau apdovanojimai taip pat. Bendras vertintojas yra atsakingas „Toastmasters“ vadovui, kuris Jus pristatys; susirinkimo įvertinimo dalies pabaigoje, jam arba jai grąžinsite valdymą. Jūs esate atsakinga(-s) už vertinimo komandą, kurią sudaro laikininkas, gramatikas, ah-counter ir „Table Topics“ tvarkaraščio klausimų vertintojas (jeigu Jūsų klubas tokį turi).
Paprastai kiekvienam pagrindiniam kalbėtojui paskiriamas vienas vertintojas, tačiau tai nėra būtina. 
Jūs galite imtis bet kurios procedūros (kai ji jau baigti), kokios tik norite, tačiau kiekvienas vertinimas turėtų būti glaustas. Vertinimo sesijos vykdymo būdai yra neriboti. Daugiau idėjų rasite vadovėlyje „Effective Evaluation“ (liet. „Efektyvus vertinimas) (Katalogo Nr. 202).

Prieš susirinkimą – drauge su „Toastmasters“ vadovu pasitikrinkite programą ir sužinokite, kaip ji bus vykdoma. Paklauskite, ar nebus planuotų įprasto susirinkimo formato pakeitimų. Atminkite, jog prasidedant susirinkimui privalote būti pasiruošęs.
Pasikvieskite savo vertintojų komandą, nurodykite, ką jie turės atlikti, ką vertins ir kokiais vertinimo kriterijais naudosis. Kiekvienam vertintojui patarkite pasikviesti savo kabėtoją ir aptarti specifinius kalbos vertinimo kriterijus, kurie siūlomi vadovėlyje.
Pateikdami vertintojams instrukcijas, pabrėžkite, jog įvertinimas yra pozityvus, padedantis veiksmas. Kaip sąžiningų „Toasmasters“ narių, jų tikslas yra padėti „Toastmasters“ klubo kolegoms tobulinti savo įgūdžius. Pabrėžkite, jog įvertinimas turėtų įtvirtinti arba bet jau padidinti kalbėtojo pasitikėjimą savimi.
Pakvieskite likusius vertinimo komandos narius ir priminkite jiems jų užduotis.
Paruoškite glaustą, tačiau išsamų pristatymą apie įvertinimo tikslą, metodus ir naudą (taip informuosite svečius). Įvertinimas yra pozityvus patyrimas skirtas padėti žmonėms įveikti netinkamus įpročius ir įtvirtinti gerus. 


Atvykus į susirinkimą – įsitikinkite, jog atskiri vertintojai turi kalbėtojų ir lyderių vadovėlius bei supranta temos/projekto tikslus ir žino, kaip juos vertinti.
Pasisveikinkite su jau atvykusiais vertintojais. Jeigu kurio nors vertintojo neradote, pasitarkite su apmokymų viceprezidentu ir paruoškite žmogų, kuris jį pakeis.
Patikrinkite kiekvieno kalbėtojo laiką ir informuokite laikininką.
Atsisėkite kambario gale, kur galėsite matyti bendrą susirinkimo ir jo dalyvių vaizdą.

Susirinkimo metu – apie viską, kas vyksta, rašykite pastabas (arba apie tai, kas vyksta, nors neturėtų). Pavyzdžiui: Ar klubo nuosavybė (trofėjai, plakatai, mokomoji medžiaga ir t.t.) yra tinkamai išdėstyta ir rodoma? Jeigu ne, tai kodėl? Ar yra trukdžių, kurių galėtų ir nebūti? Sukurkite kontrolinį sąrašą, kuris padėtų sekti susirinkimą. Ar susirinkimas ir kiekviena jo dalis prasidėjo ir baigėsi laiku?
Sekite kiekvieną programos dalyvį, vertinkite. Ieškokite tiek gerų, tiek prastų pasiruošimo, pristatymo, entuziazmo, stebėjimo ir bendro įsipareigojimų vykdymo pavyzdžių. Atminkite, jog Jums nereikia iš naujo įvertinti kalbėtojų, nors Jūs galite pridėti pastabas, kurias vertintojas praleido.
Prieš „Table Topics“ tvarkaraščio klausimus, Jūs būsite paprašytas atsistoti ir trumpai informuoti auditoriją apie savo komandos vertinimo priemones bei būdus. Apibūdinkite, kokiu būdu ir kaip Jūsų komanda atliks vertinimus.
Pristatykite gramatiką, ah-counter ir laikininką. Leiskite šiems nariams trumpai pristatyti savo darbo tikslą.
Paprašykite gramatiko pasakyti tos dienos raktinį žodį (angl. „word of the day“) (jeigu Jūsų klubas jį naudoja).
Kada būsite paprašytas atlikti susirinkimo įvertinimo dalį, atsistokite ir nueikite prie kalbėjimo pulto bei pristatykite kiekvieną kalbos vertintoją. Po kiekvieno įvertinimo padėkokite vertintojui už jo/jos pastangas.
Jeigu „Toastmaster“ nepakviečia laikininko pristatyti savo ataskaitos, balsuokite už geriausią kalbėtoją (jeigu Jūsų klubas yra įsteigęs tokį apdovanojimą) – tai atlikite prieš individualių įvertinimų pateikimą.
Pateikite bendrą susirinkimo įvertinimą: naudokite savo pastabas, kurias užsirašėte pagal aukščiau pateiktas instrukcijas. Jūs galite aptarti įvertinimų kokybę. Ar jie buvo pozityvūs, optimistiški, padedantys? Ar jie nurodė tobulėjimo kelią? Tada pristatykite kiekvieną lyderio vertintoją. Po kiekvieno įvertinimo padėkokite vertintojui už jo/jos pastangas.

 © Projekona 2007 Sprendimas: www.balt.net