English По русски Į titulinį Paieška El.paštas Svetainės struktūra
PASLAUGOS
ES projektų administravimas, valdymas, paraiškos
Mokymai
     Vidiniai mokymai
     Atviri seminarai verslui 2015 m. sezonui
     Atviri seminarai viešajam sektoriui 2015 m. sezonui
     Asmeninės / Individualios Konsultacijos - Seminarai
NLP
Naujienos
NLP Asociacija
TOASTMASTERS' CLUB VILNIUS
Naujienos
Programa ir vaidmenys


REGISTRACIJA NAUJIENOMS


Toastmasteriu klubas
NLP
 • UAB "Projekona"
 • Ulonų g.5, Vilnius
 • Tel. +370 686 21812 
 • El.paštas: info@projekona.lt
 • Įm. kodas: 123785365
 • PVM mok. kodas:
 • LT 100002602311
 • Atsiskaitomoji sąskaita:
 • LT464010042402213575
 • AB DnB NORD bankas

 

 

Programa ir vaidmenys Spausdinti
Laikininko vaidmuo
 

Tikslas: laiko sekimas ir fiksavimas.

Įgyjama kompetencija: gebėjimas išreikšti mintį per tam tikrą laiko tarpą; gebėjimas „tilpti į laiką“.

Detalus aprašymas:

 1. Peržiūrėkite vakaro programa prieš susitikimą;
 2. Pasiruoškite savo rolės pristatymą, pabrėžkite laiko fiksavimo taisykles ir tai, kaip bus pateikiami laiko fiksavimo signalai;
 3. Iš pareigūno, palaikančio tvarką, paimkite laiko fiksavimo įrangą. Įsitikinkite, jog suprantate, kaip naudoti laikmatį ir signalo prietaisą, taip pat užtikrinkite, jog laiko fiksavimo įranga tikrai veikia;
 4. Kada Jus klubo susitikime pristatys Vakaro šeimininkas, paaiškinkite laiko fiksavimo taisykles ir parodykite, kaip veikia signalo prietaisas;
 5. Kada kalbėtojai pasiekė jiems skirto laiko arba sutarto laiko periodo pabaigą, parodykite raudoną kortelę ir stabdykite kalbėtoją  signalu;
 6. Užrašykite kiekvieno dalyvio vardą ir laiką, kiek truko jo kalba;
 7. Kiekvieną kartą vakaro šeimininkui pakvietus, pristatykite kalbėtoją ir jo kalbos trukmę;
 8. Pareigūnui, palaikančiam tvarką, sugrąžinkite laikmatį ir laiko signalo prietaisą. 

„Toastmasters“ susirinkimo vadovas pasikvies Jus pateikti laiko fiksavimo taisykles. Viena iš kalbų pateikimo pamokų yra ta, jog mintį/idėją reikia išreikšti per tam tikrą laiko tarpą. Laikininkas yra narys atsakingas už laiko sekimą ir fiksavimą. Kiekviena susirinkimo dalis trunka tam tikrą periodą. Jūs turėtumėte paaiškinti savo įsipareigojimus bei aiškiai ir tiksliai apie tai informuoti klubą. Ši užduotis yra puiki galimybė išbandyti komunikavimo instrukcijas – tai, ką mes darome kiekvieną dieną. 

Prieš susirinkimą – Su „Toastmasters“ vadovu ir bendru vertintoju patikrinkite susirinkimo tvarkaraštį ir numatytus dalyvius.
Su kalbėtojais patvirtinkite laiką, kurio reikės kiekvienai kalbai.
Kiek įmanoma aiškiau parašykite savo paaiškinimą ir jį parepetuokite. Dėl svečių naudos užtikrinkite, jog pabrėšite laiko fiksavimo taisykles ir tai, kaip bus pateikiami laiko fiksavimo signalai.

Atvykę į susirinkimą – iš pareigūno, palaikančio tvarką, paimkite laiko fiksavimo įrangą. Įsitikinkite, jog suprantate, kaip naudoti laikmatį ir signalo prietaisą, taip pat užtikrinkite, jog laiko fiksavimo įranga tikrai veikia.
Atsisėskite taip, kad visi galėtų aiškiai matyti signalo prietaisą.

Susirinkimo metu – po pristatymo paaiškinkite laiko fiksavimo taisykles ir parodykite, kaip veikia signalo prietaisas.
Susirinkimo metu, kiekvienam programos dalyviui signalizuokite taip, kaip nurodyti žemiau. Taip pat, kada kalbėtojai pasiekė jiems skirto laiko arba sutarto laiko periodo pabaigą, parodykite pirmininkui, „Toastmasters“ vadovui ir tvarkaraščio klausimų vadovui raudoną signalą. 
Užrašykite kiekvieno dalyvio vardą ir laiką, kiek truko jo kalba.
Kada Jus pakvies tvarkaraščio klausimų vadovas, „Toastmasters“ vadovas ir/arba bendras vertintojas, atsistokite greta savo kėdės, perskaitykite kalbėtojo vardą ir jo kalbos trukmę. Jeigu klubas duoda apdovanojimus nurodykite dalyvius, kurie tuos apdovanojimus gaus. Iš esmės, geriausiai sekasi tiems kalbėtojams, kurių kalbų trukmė +/- 15 sekundžių skiriasi nuo leidžiamo laiko. Pasiruošę kalbėtojai yra tie, kurių kalbų trukmė +/- 30 sekundžių skiriasi nuo leidžiamo laiko. Tačiau šios taisykles skirtinguose klubuose gali būti įvairios.

Po susirinkimo – pareigūnui, palaikančiam tvarką, sugrąžinkite laikmatį ir laiko signalo prietaisą. 
Sekretorei paduokite užpildytą laiko fiksavimo pranešimą/ataskaitą, kurioje turėtų būti nurodoma kalbų trukmė minutėmis (jeigu taip Jūsų klube yra priimta).

 © Projekona 2007 Sprendimas: www.balt.net