English По русски Į titulinį Paieška El.paštas Svetainės struktūra
PASLAUGOS
ES projektų administravimas, valdymas, paraiškos
Mokymai
     Vidiniai mokymai
     Atviri seminarai verslui 2015 m. sezonui
     Atviri seminarai viešajam sektoriui 2015 m. sezonui
     Asmeninės / Individualios Konsultacijos - Seminarai
NLP
Naujienos
NLP Asociacija
TOASTMASTERS' CLUB VILNIUS
Naujienos
Programa ir vaidmenys


REGISTRACIJA NAUJIENOMS


Toastmasteriu klubas
NLP
  • UAB "Projekona"
  • Ulonų g.5, Vilnius
  • Tel. +370 686 21812 
  • El.paštas: info@projekona.lt
  • Įm. kodas: 123785365
  • PVM mok. kodas:
  • LT 100002602311
  • Atsiskaitomoji sąskaita:
  • LT464010042402213575
  • AB DnB NORD bankas

 

 

ARCHYVAS Spausdinti
Seminaras "Moterų galių atskleidimas pasakose"
2011-09-30
 

 

SEMINARAS „MOTERS GALIŲ ATSKLEIDIMAS PASAKOSE“

 

Seminaras vyks rugsėjo 30 d. – spalio 1 d. nuo 9 val. iki 18 val.

Vieta: bus patikslinta, šalia Vilniaus.

 

Vietų skaičius – tik 15.

Būtinai dabar registruokitės: kristina.kovaite@projekona.lt,

Kreipkitės tel: 868621812.

 

Seminaras skirtas: Visoms moterims, norinčioms geriau pažinti save, išskleisti moteriškąsias galias ir susigrąžinti sakraliąją erdvę, nepelnytai atsidūrusią kultūros paraštėse.

 

Metodika:

Pasakos „Mėlynbarzdis“ teksto analizė grupėje naudojant K.G. Jungo analitinės psichologijos metodą. Meditacija, grupinė diskusija, praktinės užduotys. Grupės ratui sukantis, visi dalyviai išreiškia save, pasidalija kylančiais vaizdiniais, mintimis ir jausmais, prisiminimais ir įžvalgomis, iš kurių palaipsniui susipina originali pasakos interpretacija, pasaka ima gyventi čia ir dabar, atskleisdama joje glūdinčius išminties klodus.

 

Seminaro tikslas: Moters galių atskleidimas, intuicijos kaip vidinio vedlio įtvirtinimas, svarbių kultūrai moteriškųjų vertybių permąstymas ir moteriškojo autoriteto šventimas.

 

Kaina:

960 Lt už dvi dienas, papildomai nakvynės išlaidos.

 

Seminarą veda:

Lilija Henrika Vasiliauskienė

Psichologė, psichoterapeutė, Jungo draugijos Lietuvoje įkūrėja bei pirmoji prezidentė, Tarptautinės Jungo analitinės psichologijos mokymo programos iniciatorė ir koordinatorė (kartu su prof. Tomu Kapačinsku JAV, Čikaga). Vilniaus moterų namų krizių centro direktorė. Moterų judėjimo aktyvistė, pasiekusi tarptautinį eksperto statusą smurto prieš moteris įveikimo srityje. 2011 05 26 LR Seimo priimto Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo viena iniciatorių bei autorių.

 

Veda seminarus nuo 1991 metų Lietuvoje, Rusijoje, Suomijoje, Kinijoje.

Išskirtinės temos: Sakralusis moteriškumas, deivė kiekvienoje moteryje, moters individuacija pasakose.

Mūsų kultūra stokoja simbolinių struktūrų, išreiškiančių moteriškąjį autoritetą, o tai iškreipia natūralų pasaulėvaizdį ir prisideda prie lyčių nelygybės atgaminimo ir įtvirtinimo visuomenėje. Žemė taip pat yra moteris ir motina, tad Jos ir moterų bendruomenės likimai glaudžiai susiję. Sutrikdyta ekologinė Žemės planetos pusiausvyra atspindi sutrikdytą jėgos ir galios balansą tarp lyčių, moteriškojo autoriteto raiškos stygių mūsų kultūroje. Štai kodėl kalbant apie moteriškąjį dievybės aspektą kalbama apie Žemės ir Žmogaus sielos ekologinio balanso atkūrimą.

 

 1978 m. baigė Maskvos Valstybinį Lomonosovo Universitetą ir įgijo aukščiausios kvalifikacijos psichologo dėstytojo kvalifikaciją.

 

*************************************************************

Plačiau apie mokymo programą

 

Mėlynbarzdis

 

Seminaras skirtas pasakos „Mėlynbarzdis“ analizei.  Ši pasaka  modeliuoja moters išsilaisvinimą iš smurtinio ryšio su žiauriu ir dominuojančiu sutuoktiniu ar partneriu.

Pasakos analizė - tai kvietimas kartu leistis į vaizduotės kelionę, prasidedančią nuo pasakos herojės, kaip „naivios sielos“ sudaromo blogo sandorio, paversiančio ją susiklosčiusių aplinkybių auka. Kelionė baigiasi  po sunkių išbandymų, laimingu išsivadavimu iš likimo gniaužtų – baisiosios Mėlynbarzdžio pilies.  Susidūrusi su smurtu ir prievarta mūsų pasakos herojė bando su tuo susitaikyti ir prisitaikyti – net ir  visiškai neįmanomoje situacijoje, ji siekia  nuslėpti nuo savęs tikrąją santykių prasmę bei ignoruoti jų kuriamą grėsmę.

Tačiau toks elgesys regimai neatneša pageidaujamų rezultatų, o padėtis tik dar blogėja, keldama grėsmę moters sveikatai ir gyvybei. Ir tuomet, atsidūrusi kritinėje situacijoje, moteris priversta pripažinti, kad šie metodai neveiksmingi. Joje atbunda baziniai, gyvybiškai svarbūs instinktai. Moteris atranda savyje iki tol nesuvoktas galias ir gebėjimus. Pergalė pasiekiama herojei vadovaujantis narsa ir išradingumu, imantis iniciatyvos ir jos neprarandant net ir labai  sudėtingose situacijose, o visų svarbiausia - išmokus pasikliauti savo neklystančia nuojauta, vidiniu vedliu, giliąja Savastimi.

 

 

Pasakų terapija

 

Visai neatsitiktinai pasakos sekamos ir skaitomos vaikystėje. Tai tarsi  pasiruošimas suaugusio žmogaus gyvenimui su visais  jam būdingais išbandymais ir nelengvais pasirinkimais. Pasakų siužetai modeliuoja tam tikras, dažniausiai sudėtingas situacijas, archetipines arba „senai tipiškas“ problemas, su kuriomis susiduria ir iš naujo sprendžia kiekviena žmonių karta. Pasakos moko, jog iš principo  visuomet yra ir gali būti geros pabaigos galimybė. Analizuojant pasaką turėsime puikią progą pabuvoti stebuklingame pasaulyje, kur pravartu kuo dažniau užsukti ir vaikystei pasibaigus. Pasakos analizė leidžia prisiliesti prie gilesnių psichologinio gyvenimo klodų, kurie slepia savyje sielą išgydančią išmintį. Išmintingųjų sielos gelmių kalbėjimą, nenuilstančius bandymus užmegzti glaudesnį ryšį su mūsų sąmone, neretai užgožia kasdienybė, su jos skubėjimu bei įsipareigojimų gausa. Pasakos analizė leidžia tarsi sustabdyti laiką - juk stebuklų pasaulyje jo tiesiog nėra...

 

 

 

Tikėtina, kad šios istorijos  vingiuose, lyg pasakos veidrodyje, kuris „rodo visą žmogų“, ne kartą galėsime išvysti ir pačios save, o laiminga pasakos pabaiga tiesiog  patvirtins kiekvienos moters širdyje gyvenantį tvirtą įsitikinimą, kad VISKAS YRA IR BUS GERAI MŪSŲ GYVENIME.

 

Pasaka modeliuoja  normatyvinės „naivios sielos“  brendimo bei sąmonėjimo procesus. Vienpusiška mergaitės socializacija, diegiami lyčių vaidmenų stereotipai sąlygoja mergaitės susvetimėjimą su jos giliausiais, sveikiausiais instinktais, tuo pačiu prarandant gebėjimą akimirksniu atskirti gėrį nuo blogio, priimti savarankiškus,  jos interesus atitinkančius sprendimus. Juk mūsų kultūra, tarsi didelis „žaislų fabrikas“, “štampuoja“  moteris, pasirengusias laisvanoriškai tapti savo partnerių, darbdavių ar tiesiog susiklosčiusių aplinkybių aukomis. Iniciacija ir atbudimas neretai prasideda tik po vieno ar net kelių skaudžių susidūrimų su gyvenimo tikrove, verčiančia atpažinti „vidinį plėšrūną“, apie kurio egzistavimą nė nenutuokdamos, nuolatos bet gi susitikdavome jį kaip KITĄ, kitus, kurie kažkodėl turėjo galios  mus skaudinti ir net žaloti mūsų gyvenimus. Pradėti tenka nuo savęs. Tad ir kviečiame to imtis kartu, juk kiekviena iš mūsų, tapdama „Ta, kuri apsprendžia pati save“, susisieja su Didžiosios Deivės Motinos sąmoningumu bei išmintimi, nuo amžių gyvenančia moters širdyje. Šiuo sudėtingu laiku mūsų visuomenei ir mūsų pasauliui reikalinga moterų bendruomenės išmintis, atsakingumas bei gebėjimas veikti daugelio labui, tad būkime kartu. Visas seminaro darbas skirtas moters galių atskleidimui ir moteriškojo autoriteto bei savastingumo šventimui.

 

Seminaro organizatoriai neketina išspręsti visų asmeninių, nei socialinių ar santykių problemų, tačiau tikisi prasmingo darbo moterų rate bei naudingų įžvalgų kiekvienai grupės dalyvei.

 © Projekona 2007 Sprendimas: www.balt.net